Od 11.3. ZŠ uzavřena -do odvolání

• David Lehký
    2019-12-05 13:31

Zima

Zima je hezké roční období. Mám zimu rád, protože je sníh a já se rád kouluju se sestrou nebo stavím sněhuláky. V zimě je několik významných dnů.
    Například: Svátek sv. Mikuláše, Štědrý den (Vánoce). Celé tohle období čtyř nedělí se nazývá ADVENT. Každou adventní neděli se na adventním věnci zapaluje jedna svíčka. A teď vysvětlím všechny významné dny. Mikuláš: Svátek má 6. prosince ale k lidem domů chodí 5. prosince. Mikuláš zvoní na domy a dává dětem tašku se sladkostmi. Děti mu řeknou básničku, písničku nebo křesťané modlitbu. Nebo dá dětem i dospělým tašky se sladkostmi jen do okna. I na některých školách chodí Mikuláš. Svátek sv. Mikuláše mám moc rád. Štědrý den: Na Štědrý den máme být hodní. Na Štědrý den máme večer Štědrovečerní večeři. My máme kapra s bramborovým salátem. Potom jdeme nahoru do druhého patra a zpíváme koledy. Pak Ježíšek zazvoní a my jdeme zase dolů, u toho zpíváme a potom otevíráme dárečky.

• Viktorie,Tereza,Roma
    2019-12-05 13:22

VESELÁ ZIMA
    Zima je za rohem, Mikuláš je tady, Vánoce se blíží, dárky jsou všady. Mikuláš připravuje nadílky, čerti nosí uhlíky. Držíme půst, abychom viděli zlaté prasátko na nebi. Už nám padá sníh, jedem na saních. Nazdobíme stromeček, dostaneme dáreček. Rozsvítíme světýlka, páni to je nadílka! Na vánoční trhy půjdeme, kdo ví co tam pokupujeme¬? Do kostela na mši půjdeme, za chvíli tam vystupujeme. Snížek padá z nebe, Sněhová královna už jede. Sněhuláka postavíme, pak ho hezky ozdobíme. Tři králové přijdou k nám, koledovat budou nám. Jednu svíčku rozsvítíme, pak si spolu zazpíváme. Na snídani vánočka, k večeři je rybička. Za oknem petardy zní, o novém roku sním. Srdce z lásky posílám, mé rodině i vám.

• Jakub Dvořák
    2019-12-05 13:15

Byla zima, bylo mráz, přišel sem Franta Mráz. Přišel sem už Ježíšek, dáreček dá pod stromek. Ježíš byl ukřižován, Štěpán zas ukamenován. V dárečku je knížečka, na stromečku hvězdička. Poslední den ve škole, je tu všechno v pohodě.

• Lukáš Svoboda a Kryštof Antoš
    2019-12-05 13:14

VESELÁ ZIMA
    Zima, zima, zima všude je veliká, všude sníh všecko led na tři zámky zamyká, domy jsou jako dort všude bílé cukroví, severák nakoupil dárky a k vánocům se hotoví.

• Matyáš Lapeš
    2019-12-05 13:12

Na Vánoce se moc těším. Těším se na dárky a cukroví. Snad budu mít hodně dárků. Tento den je Mikuláš, tak snad něco dostanu. A doufám, že dostanu to co si přeji.

• Viktorie Petrenková
    2019-09-19 13:30

MOJE PRÁZDNINY 2019
    Já jsem o prázdninách byla na táboře v Orlických horách. A potom jsme jeli do Kadova a tam jsme byli týden. A potom jak jsme se vrátili od babičky tak jsme bYli doma. A jednoho dne maminka navrhla, že pojedeme na koupaliště na Slovensko. A jak jsme se vrátili ze Slovenska, taK jsme bYli dva dny doma. A potom jsme jeli na Vranovskou přehradu.
    LETOŠNÍ PRÁZDNINY
    BYLI BEZVADNÝ
    1*

• Viktorie Petrenková
    2019-09-19 13:27

MOJE PRÁZDNINY
    Moje prázdniny byli super. Plno nových kamarádů a zážitků. Bohužel i prázdniny mají nějaké svoje slabiny třeba se nevidíme se svými kamarády nebo hodně volna žádná práce a nuda někoho by to potěšilo, ale není dobré pořád jen ležet v posteli a koukat do telefonu nebo tabletu i sedět u počítače není dobré sedět furt kdyby byli pořád jen prázdniny tak by jsme se nic nenaučili prostě tím chci říct že škola i když nás nebaví je potřeba. prázdniny jsem si užila byli fajn ale už se mi po škole stýskalo Bylo to na mě moc volna.
    Uběhlo to rychle plno krásných zážitků je pryč. Ale jsem ráda, že jsem zpátky ve škole chybělo mi učení a paní učitelky a páni učitelé, prostě školní rok není tak špatný jak se někomu zdá. Naučíme se spoustu nových věcí, a i ve školním roce jsou nějaké prázdniny třeba vánoční nebo velikonoční a dokonce i nějaké státní svátky. Takže pokud se do školy netěšíte tak vás do toho nutit nemůžu ale uvidíte že vás po těch dvou volných měsících škola začne znovu bavit jako předchozí školní roky.

• David Lehký
    2019-09-19 13:24

Prázdniny 2019
    Moje prázdniny byly super, ale velmi rychle utekly. Na dovolené jsem byl na Slovensku ve Vysokých Tatrách. Druhá dovolená byla v Suchdolu nad Lužnicí. Šli jsme také do centra DOBRÁ HRAČKA a na TATRABOB. V Suchdolu nad Lužnicí jsme jezdili na kole. Nejdelší výlet byl 20 km tam a 20 km zpět. Zbytek prázdnin jsem byl doma a nebo venku.
    LETOŠNÍ PRÁZDNINY BYLY SUPER!!!
    1*

• Šimon Mikauš a Lukáš Svoboda
    2019-09-19 13:19

Naše prázdniny
    O prázdninách jsme byli v Chorvatsku a v Řecku. Také jsme byli na táboře. Nakonec jsme byli u babičky.

• Matyáš Lapeš
    2019-09-19 13:17

O prázdninách jsem byl v Chorvatsku
    Byl jsem 2x v Chorvatsku, jednou v Medulině a v Primoštenu.
    Když jsem jel na vodním skútru, viděl jsem delfíny. Další den jsem byl na skákacím hradě, který je na vodě. Dovolená byla super.

• Filip Chaloupka
    2019-09-19 13:07

Moje prázdniny
    Moje prázdniny byli super, ale utekly rychle. O prázdninách jsme byli v Chorvatsku a v jižních Čechách. Nejlepší to bylo v Chorvatsku, protože prostě moře.