23.12 .- 2.1. 2018 Vánoční prázdniny ( výuka začíná 3. 1. 2018)

14.12. Vánoční besídka pro rodiče

23.12. - 1.1.2018 MŠ uzavřena ( provoz od 2.1.2018)

Mateřská škola » Projekty

MALÝ ZAHRADNÍK

Malý zahradník je vzdělávací program AGRO CS a.s., který je určený mateřským školám, zejména těm zaměřeným na přírodu, ekologickou výchovu, a dále na ty mateřské školy, které mají o tato témata zájem. Malý zahradník oslovuje především děti staršího předškolního věku, dle uvážení a zvyklostí jednotlivých mateřských škol ale lze vybrat témata vhodná i pro mladší předškoláky.

Hlavním garantem projektu je firma AGRO CS a.s. Česká Skalice, na jednotlivých projektech se podílejí i partnerské firmy. V současnosti jsou jimi firma SEMO a.s. a Plastia s.r.o.

Cílem projektu je vzbudit u dětí zájem o přírodu, o procesy a zákonitosti, které v přírodě probíhají, budovat v dětech zodpovědnost, samostatnost, zdravou soutěživost. Cílem programu je mj. i vytvořit zahrady plné podnětů, kde se tvoří, zkoumá, objevuje. Školní zahrada by se v rámci projektu měla stát místem s bohatou možností výběru činností a her, které u dětí rozvíjejí vztah k přírodě, přírodním materiálům a lidské práci.

Vzdělávací projekt se začal rozvíjet v roce 2010. Pilotní školkou, v níž děti jako první pracovaly s Malým zahradníkem, byla mateřská škola Havlíčkova v Náchodě na Plhově. Díky skvělé spolupráci s touto školkou se začal projekt vyvíjet dál - cenné jsou zkušenosti, informace, doporučení i elán, který do projektu Malý zahradník děti i personál této školky vkládá. Děkujeme!

Chtěli bychom, aby Malý zahradník vytvořil síť školek po celé ČR, které o tato témata mají zájem a jsou schopné včlenit je do svých výukových programů.

RECYKLOHRANÍ

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Společně se ZŠ Troubsko.

CELÉ  ČESKO ČTE DĚTEM

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem.Stačí 20 minut denně. Každý den.

KLOKANŮV KUFR

Projekt "KLOKANŮV KUFR, komplexní metodika pro práci s dětmi a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v předškolním věku" (číslo CZ.1.07/1.2.09/04.0024), je financován v rámci globálního grantu Jihomoravského kraje, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.