25.10. Tech. muz. (1.-5.r.)

25. 10. Kino Lucerna

24.10. Informativní schůzka pro rodiče předškoláků

25.10. Podzimní pohádka O drakovi

Info pro rodiče

Mateřská škola » Info pro rodiče

SEZNAM VÝTVARNÝCH, HYGIENICKÝCH A OSOBNÍCH POTŘEB PRO DÍTĚ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Pobyt v MŠ:

-oblečení pro pobyt ve třídě (kalhoty, sukni, tričko, ponožky)

-oblečení  pro pobyt venku (venkovní kalhoty, sportovní pevnou obuv, mikinu, bundu, čepici)

-náhradní spodní prádlo a tričko

-nepropustné podložky na spaní (1. třída)

-pevné papuče (zdravotní)

-pyžamo

-pláštěnku- stabilně uloženou ve školce

-vše podepsané

Hygienické potřeby:

-zubní kartáček, zubní pastu, kelímek

-1l náhradního balení tekutého mýdla, 1ks dávkovače s mýdlem

-1x papírové ubrousky

-2x vlhčené ubrousky

-4x toaletní papír

-4celá balení papírových kapesníků po 10kusech

Osobní potřeby:

-hrneček na pití (dobře omyvatelný)

- 1ks plastové prostírky (oválné cca 35x20cm) - II. třída

-1 libovolný polštářek na odpočinek (vypratelný) - II. třída

Výtvarné potřeby:

-1balík papírů do tiskárny

-3hranné kvalitní pastelky (Koh- i -noor, Maped, Tricolor)

- tužkové lepidlo (Herkules, Kores)

- ořezávátko

Platby:

- 600,-Kč na 1. pololetí na kulturu, dopravu na akce MŠ aj.

- stravné do 6let věku (dosažení věku  do 31. 8. 2017) – 735,-Kč + školné 500,-Kč

- stravné od 7let věku  (dosažení do 31. 8. 2017) – 798,-Kč + školné 500,-Kč

Předškoláci, tj. děti s povinným předškolním vzděláváním školné neplatí.

Desatero pro rodiče nově přijímaných dětí

1. Mluvte s dítětem o tom, jaké je to v mateřské škole, co se tam dělá, přijďte se s ním podívat na prostředí, seznamte se s paní učitelkou.
  2. Zvykejte dítě na chvíle odloučení, začněte v domácím prostředí. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout, že i když jej opouštíte, vrátíte se.
  3. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do mateřské školy. Ujistěte ho, že to zvládne, zvýšíte tak jeho sebedůvěru. Aby dítě chodilo do MŠ rádo, musí si k ní vybudovat kladný vztah. Nikdy mu mateřskou školou nevyhrožujte, vyhněte se výhružkám typu "Když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne....".
  4. Vaše dítě se bude cítit dobře tehdy, když bude mít pocit jistoty. Veďte dítě k samostatnosti, pomůžete mu zbavit se nejistoty. Procvičujte samostatnost zvláště v hygieně, oblékání, jídle. Ujistěte ho o tom, že paní učitelka mu ráda pomůže.
  5. Promluvte si s paní učitelkou o možnostech postupné adaptace - první dny může dítě navštěvovat školku např. jen dopoledne
  6. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Paní učitelka vaše dítě brzy uklidní a pomůže mu překonat stesk.
  7. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného, co mu navodí kontakt s domovem - např. plyšovou hračku, látkový kapesníček.
  8. Plňte své sliby - když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě je potom nešťastné, ztrácí důvěru a pocit bezpečí a prostředí mateřské školy bude vnímat negativně.
  9. Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměny. Nepřijme nové prostředí přirozeným způsobem. Pokud den ve školce proběhne v pohodě - pochvalte dítě a motivujte je k dalšímu pobytu.
  10. Zamyslete se nad tím, jak nastávající situaci prožíváte Vy. Děti „mají radárky", dokážou velmi citlivě poznat projevy obav a strachu rodičů a silně emotivně reagují.

Co by mělo dítě při nástupu do mateřské školy umět

• dítě by mělo mít nastavený spací a stravovací režim. Zjednoduší mu to ranní vstávání, přizpůsobí se době svačiny a oběda, či spánku po obědě
  • reagovat na své jméno
  • dodržovat zásady hygieny
  • jíst samostatně lžící a pít z hrnečku
  • nepomočovat se do plen
  • umět si říct, že potřebuje na toaletu
  • umět se svléknout, alespoň částečně se umět obléknout, projevovat snahu – menším dětem paní učitelky pomohou
  • umět se vysmrkat
  • požádat o pomoc a poděkovat
  • pozdravit a rozloučit se
  • umět poznávat a pojmenovat věci, aktivity

Vážení rodiče,

v zájmu zkvalitnění výchovně vzdělávacího procesu předškolního vzdělávání Vašich dětí se na Vás obracíme s žádostí o dodržování níže popsaného postupu komunikace mezi pedagogy a rodiči.

• běžné záležitosti ohledně pobytu a vzdělávání Vašeho dítěte v mateřské škole je nejefektivnější řešit přímo s paní učitelkou kmenové třídy, ta Vaše dítě velmi dobře zná, protože s ním tráví spoustu času. Zná také jeho chování i reakce při různých aktivitách jak individuálních tak skupinových
  • pokud byste řešili vážnější problém, můžete kontaktovat paní zástupkyni ředitelky
  • v případě závažných problémů, kontaktujte prosím paní ředitelku
  • dále bychom z důvodu nenarušování programu pro děti rádi apelovali na dodržování  komunikace pomocí SMS zpráv, kterými můžete vyřizovat všechny běžné požadavky (omlouvání dítěte, odhlašování obědů, pozdější příchody či dřívější odchody). V případě nezbytného telefonického kontaktu, prosíme o využívání doby mezi 7 a 8 hodinou ranní, popřípadě po odpočinku dětí tj. od 14:30 hodin.