27.-30.10 Prázdniny

Info o škole

Základní škola » Info o škole

Multimediální učebna:

třída je  vybavena interaktivní tabulí, fixovou tabulí a počítači. Stěny  jsou natřeny magnetickým nátěrem. Probíhá  zde výuka informatiky, matematiky , přírodovědy a vlastivědy. Intenzivně je využívána zvláště při výuce jazyků. Je vhodná k rozvoji slovní zásoby a obsahové stránky. Rovněž k  sestavování příběhů a vyprávění.                                                                                                                            Z dotace EU jsme pořídili mnoho výukových programů, které jsou vhodné k osvojování, procvičování i rozšiřování probraného učiva.

V odpoledních hodinách zde probíhá kroužek práce na PC a  logopedická intervence . Výborně se hodí počítačové logopedické programy- pexesa, skládání vět, sestavování příběhů... Logopedická intervence  probíhá v ZŠ i MŠ. Intervenci provádí naše speciální pedagožka a doporučuje nás i logopedická klinika na Veslařské. Jsme zapojeni do projektu Klokanův kufr- zaměřeného na děti s řečovými problémy.

Jak se změnila škola za poslední dobu Naši základní školu najdete na adrese Školní 11 v blízkosti středu obce Troubsko. Zřizovatelem základní školy i mateřské školy je obec Troubsko. Do školy dochází děti ve věku 6-12 let. Kapacita je stanovena pro 150 žáků. Od září 2016 budeme mít 5 tříd. V budově máme i školní družinu. Kapacita ŠD je 90 dětí, které jsou rozděleny do třech oddělení. V letech 2012 - 2015 probíhala postupná rekonstrukce interiéru ZŠ. Bývalá nevyužívaná terasa se proměnila ve dvě třídy. Virtuální procházku po škole začneme právě v jedné z nich. Je to počítačová učebna, která se nachází ve druhém patře. Žákům je zde k dispozici 15 počítačů a interaktivní tabule. Na stejném patře jsou umístěny ještě dvě další třídy. V každé z nich je několik počítačů, které mohou žáci využívat při výuce. V jedné z učeben je umístěn i dataprojektor s projekčním plátnem, který je hojně využíván k promítání krátkých filmů a výukových programů. V prvním patře se nevyužitý prostor proměnil v multifunkční učebnu s další interaktivní tabulí. Učebnu využívají děti k relaxaci, logopedické intervenci, k výuce HV, dopravní výchově, tělovýchovným chvilkám a po obědě si zde hrají a cvičí děti ve školní družině. Ve třídě na témže patře je umístěn klavír, na kterém v odpoledních hodinách probíhá výuka hry na klavír. Třetí třídu v přízemí, vybavenou novým nábytkem plným zajímavých her a stavebnic, využívá odpoledne školní družina. V obou těchto třídách mají děti k dispozici počítače, na kterých si mohou zvolit výukový program podle náročnosti. Původní třída v přízemí byla zrekonstruována a upravena na školní jídelnu. V loňském roce byly pořízeny nové stoly a židle. I výdejna obědů je nyní vybavena a přestavěna tak, aby plně odpovídala i těm nejpřísnějším kritériím. Chodby v celé budově jsou nově vydlážděné a na schodištích jsou opravené podhledy. V některých třídách bylo vyměněno linoleum a všechny byly postupně vymalovány. Na jednotlivých patrech mají děti k dispozici hrací koutky. V roce 2015 byla škola vybavena videotelefony a kamerovým systémem. V rámci zateplení celé budovy proběhla i výměna vchodových dveří. Dočkali jsme rovněž nové fasády, která je vidět již z dálky a krásně oživila budovu školy. Na teplejší období máme k dispozici venkovní třídu s lavicemi a altánem. Vhodné je její využití zejména v hodinách prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Dřevěné hrací prvky ocení především děti v rámci pobytu venku se školní družinou. Jak je vidět, za poslední roky se za velké pomoci OU škola změnila k nepoznání.

V průběhu posledních tří let jsme pro naše děti zbudovali nové šatny. Staré koje  nahradily moderní uzamykatelné skříňky.

Ve třídách máme k dispozici keramické tabule, dataprojektory a PC nejen pro učitele, ale i pro žáky.

Rovněž školní stravování se dočkalo modernizace. Ve škole je nová výdejna i jídelna. V budově mateřské školy byla kompletně zmodernizovaná kuchyně. Zřizovatel zajistil nový konvektomat, pánve i sporáky. Pro strávníky máme k dispozici nejen nové mixery, šlehače a nádobí, ale i frešovač.

V roce 2018 nám zřizovatel uhradil rekonstrukci střechy. Školní zahrada se rovněž dočkala nového oplocení, moderního umělého povrchu, zajímavého herního prvku a modernizace zahradního nábytku.