23.12 .- 2.1. 2018 Vánoční prázdniny ( výuka začíná 3. 1. 2018)

14.12. Vánoční besídka pro rodiče

23.12. - 1.1.2018 MŠ uzavřena ( provoz od 2.1.2018)

Info o školce

Mateřská škola » Info o školce

Mateřská škola Troubsko

Naši mateřskou školu najdete na adrese Zámecká 80/4 ve středu obce Troubsko.

Zřizovatelem mateřské školy i základní školy je obec Troubsko. Do školky dochází děti ve věku 3-7 let. Mladší děti navštěvují třídu s názvem „Koťata“ a starší děti a předškoláci třídu „Medvíďata“. Kapacita je stanovena pro 56 dětí.

V letech 2010 - 2014 probíhala postupná rekonstrukce interiéru MŠ. Byla vyměněna okna a vchodové dveře, nainstalovány videotelefony a třídy byly vybaveny podle novodobých požadavků a norem. Třídy jsou tedy plně vyhovující. Obě třídy jsou rozděleny na herní a učební část a jsou vybaveny novým nábytkem a koberci. Každá třída má k dispozici svoji šatnu a sociální zařízení. Od roku 2015 mají děti i učitelky ve třídách k dispozici nové didaktické pomůcky a sportovní náčiní. Interiér je doplněn vhodnými estetickými doplňky, stavebnicemi a knihami. Podle finančních možností prostory školy obnovujeme a zvelebujeme.

Naše škola je příspěvková organizace a v případě zájmu mohou rodiče přispívat na pomůcky, výbavu interiéru, hračky apod. formou sponzorských darů na účet školy.

Na zahradě MŠ proběhly v letech 2010 - 2012 rekonstrukce, díky kterým vznikl prostor pro míčové hry. Děti si na školní zahradě mohou procvičit hrubou motoriku a obratnost na prolézačkách a různých herních prvcích, které v roce 2015 byly znovu natřeny. Zahrada MŠ je zvelebována také okrasnými stromky a keři skrze projekt Malý zahradník, do kterého je škola zapojena. Děti jsou vedeny ke vztahu k přírodě za pomoci tohoto projektu. Mají možnost si vyzkoušet vypěstovat květiny a bylinky a především se o ně správně a svědomitě starat.

Tento projekt není jediný, na kterém škola participuje. Jsou jimi školní recyklační program Recyklohraní pod záštitou MŠMT, který se snaží prohloubit ekologické znalosti žáků zejména v oblasti třídění odpadů. Tato témata jsou s dětmi probírána s ohledem na jejich věk a to především formou hry. Mateřská škola je zapojena také do programu Rodiče vítáni, ve kterém získala certifikaci.

Dalšími programy jsou Celé Česko čte dětem a Klokanův kufr, jejichž cílem je příznivě ovlivňovat duševní vývoj dětí. Učitelky každý den čtou dětem pohádky a vedou je k příznivému vztahu ke knihám.

V budově je od roku 2015 zřízena logopedická pracovna s novým nábytkem a logopedickým zrcadlem. Právě zde se nejvíce pracuje s pomůckami z výše zmíněného projektu (Klokanův kufr). Tyto pomůcky pomáhají v celém výchovně-vzdělávacím procesu a to nejen u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

Rodičům jsou nabízeny nadstandardní aktivity pro jejich děti, které probíhají v odpoledních hodinách. O těchto kroužcích se dozvíte vždy na začátku školního roku dle aktuální nabídky. Často se jedná o kroužky taneční, plavání, jógy, výuky cizích jazyků apod. Tyto aktivity jsou hrazeny finančně zajištěny rodiči.

Nyní jsou ve škole zaměstnáni 4 pedagogičtí pracovníci, kteří vzdělávají děti dle Školního vzdělávacího programu „S tebou mě baví svět“, který je sestaven dle Rámcového vzdělávacího programu. Vzdělávají děti dle jejich individuálních potřeb v oblasti psychického i fyzického vývoje. Jejich snahou je rozvíjet samostatné, komunikativní, empatické, sociálně otevřené, citové a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy. Položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem na základě jejich možností, zájmů, potřeb, talentu. Věnovat náležitou individuální péči dětem se specifickými vzdělávacími potřebami. Připravovat dítě na život ve společnosti. Ke stažení ŠVP PV.