27. 6. Železný Empík

29. 6. Vydání vysvědčení- ve třídách v budově ZŠ

3. 9. Zahájení nového školního roku v KD. Sraz v 7,45h před ZŠ.

24.9. Zahradní slavnost (vystoupení dětí ZŠ a MŠ, divadlo KORÁB ( hry, soutěže...). V 16,30h před Sokolovnou ( při dešti v KD).

Provoz MŠ do 13. 7. 2018.

Od 16.7. do 31. 8. MŠ uzavřena.

3. 9. provoz od 6,45h do 16, 15h.

Mateřská škola » Aktuality

Informativní schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

proběhne v úterý 19. 6. 2018 v 16:15 h v budově MŠ.

V pátek 8., 15. a 22. 6. 2018 v době od 10 do 10:45 h

je připraven adaptační program pro nově přijaté

děti s rodiči za účelem seznámení se s prostředím MŠ.

PLÁNOVANÉ AKCE

1. 6. dopoledne   Pirátský den, slavíme MDD
6. 6.  od 15 do 15:45 h   Edukativně - stimulační skupinky
8. 6.  od 10 do 11 h   Adaptační program pro nově přijaté děti
11. 6. od 8 do 15 h   Jedeme na výlet -centrum Eden
13. 6. v 16:30   Rozloučení s předškoláky
15. 6. od 10 do 11 h   Adaptační program pro nově přijaté děti
19. 6. v 16:15 h   Informativní schůzka pro rodiče nově přijatých dětí
20. 6.  dopoledne   Slavíme mezinárodní olympijský den
22. 6. od 10 do 11 h   Adaptační program pro nově přijaté děti

PROBĚHLÉ AKCE

Výlet do CENTRA EDEN

(Bystřice nad Pernštejnem)

Letos jsme s dětmi navštívili CENTRUM EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. Cesta plná zatáček proběhla bez větších komplikací a zdárně jsme dorazili do cíle, kde jsme náš program zahájili společnou svačinkou. Poté se nás již ujala paní průvodkyně a putovali jsme areálem. Nejprve jsme prošli ovocným sadem, zopakovali si plody jednotlivých ovocných stromů, prohlédli oslíka Toníka a nakrmili kozy kamerunské. Jedním z největších zážitků byla jízda na koních a prohlídka expozice "Příběh půdy", kde děti mohly prolézat krtincem. K našemu překvapení je také velmi zaujala prohlídka Horácké vesnice. Zde se nachází sedm stavení, které lemují prostornou náves. Jde o repliky staveb z 19. století. Největší stavbou je statek, za kterým se nachází babiččina zahrádka, kde si mohou návštěvníci pohladit nebo nakrmit zvířátka. ​Stavení jsou věnována řemeslům, kterými se naši předci živili. ​ Navštívili jsme pazdernu, tkalcovnu, domek babky kořenářky, včelaře, mlýn, hrnčířskou dílnu. Na památku si děti vyrobily ovečku z papíru a vlny. Nezapomněli jsme ani na obědovou přestávku a pitný režim. Domů jsme odjížděli značně unaveni, a tak není divu, že většina malých výletníků téměř celou cestu prospala.

PIRÁTSKÝ DEN V MŠ

Místo dětí se ráno začali v mateřské škole scházet piráti. Byli plni síly a odhodlání zúčastnit se výpravy a nalézt ukrytý poklad. Nejprve bylo nutné nalézt mapu, která piráty zavedla k občerstvovací stanici. Zde se všichni posilnili výbornou meruňkovo-vanilkovou zmrzlinou, prozkoumali pískoviště a k nemilému překvapení zjistili, že je mapa k pokladu vede zpět do mateřské školy. Na zahradě nás už čekala malá nápověda, podle které jsme poklad objevili a děti dostaly zasouženou odměnu.

DIVADLA V MŠ v měsíci KVĚTNU

V průběhu tohoto měsíce navštívila naší mateřskou školu dvě divadla. Divadlo Šikulka k nám zavítalo s pohádkami:  O lese a zemi - veselé vyprávění o nezbedných holčičkách, které svým chováním vyženou zvířátka z lesa, dětem připomnělo, že přírodu nemáme ničit, ale chránit

V pohádce O princezně Zlatušce a závistivém Kazimírovi se děti přesvědčily, že lhát a závidět se nevyplácí.

Divadlo malé Bo k nám přijelo až z Javorníku u Jeseníku a s sebou si přivezlo pohádku Pirát Randulínek kapitánem - aneb i piráti se musí učit. Randulínek musí převzít řemeslo po staré pirátce Žakelíně, ale naučit se nové věci není pro něj snadné. Proto potřeboval velkou pomoc dětí. Ty se ochotně zapojily do představení a pirátovi vše nadšeně předvedly.

Stará pirátka Žakelína se chystá na odpočinek a chce předat živnost svému synovi Randulínkovi. Musí ho tedy naučit pirátskému řemeslu. Randulínek je velmi hloupý a není pro něj snadné se tomuto řemeslu vyučit. Proto potřebuje pomoc od děti.

Více zde: https://www.divadelkomale-bo.cz/porady-pro-deti/divadelni-predstaveni/